Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 09:11
 
Belediye Başkanı Tutaşı: "Kadınlarımız ve gençlerimiz için varız"
Mardin’in Artuklu ilçesinde Belediye tarafından hizmete sunulan bağlı mahalle konakları ve bilgi evinde kurslar başlarken kurslara kayıt olmak isteyen kadınların ve gençlerin müracaat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.
GÜNCEL Haberi


Artuklu Belediyesi’ne bağlı mahalle konakları ve bilgi evinde kurslar başlıyor. Bu bağlamda destekleme ve yetiştirme kurs kayıtları ve meslek edindirme kursu kayıtları başladı. Halk Eğitim Merkezi ile işbirliğinde yapılacak ve meslek ve becerilerin sağlanmasını hedefleyen kurslar için başvurular Bilgi Evi, Mahalle Konakları ve Halk Eğitim Merkezi’ne yapılacak.

Kadınlarımız ve gençlerimiz için varız

Kadınların ve gençlerin mesleki edinimler kazanmasını hedeflediklerini belirten Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı,  “Bu nedenle kurslara önem verdiklerini ileten Başkan Tutaşı, “Bünyemizde yer alan mahalle konaklarımız ve bilgi evimiz kadınlarımız ve gençlerimiz için aktif bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle kurslar açarak hemşehrilerimizin vasıflı hale gelmelerini hedefliyoruz. Özellikle kadınlarımızın aile ekonomilerine katkı sağlamalarını istiyoruz. Bu nedenle kurslara kayıt sürecimiz başladı. Kadınlarımız ve gençlerimiz Halk Eğitim Merkezi ve Bilgi Evimizde gelerek kurslar ile ilgili bilgi alabilirler ve müracaat edebilirler” dedi.

Kurslar çoğalacak

Bundan sonra da hassasiyetle kursların süreceğini müjdeleyen Başkan Tutaşı, “Belediyemiz kadının ve gençlerin yanında yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir. Bu konuda somut adımlar atarak kurslarımızı çoğaltacağız. Kadınlarımızın önünü açmak adına günümüz şartlarına uygun bir şekilde kurslar düzenleyeceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızın taleplerini de dikkate alacağız. İlgilerinden dolayı hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Belediye, Başkanı, Tutaşı:, "Kadınlarımız, ve, gençlerimiz, için, varız",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı