Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 11:41
 
Batman’da “Okuryazarlık Seferberliği” toplantısı yapıldı
Batman Valisi Ahmet Deniz başkanlığında “Okuryazarlık Seferberliği” değerlendirme toplantısı yapıldı.
GÜNCEL Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kampanyası kapsamında Batman’da yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirme toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya; Vali Deniz’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve il merkez ve köy okullarının müdürleri katıldı.

“Okuryazarlık Seferberliği” kampanyasında yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan bilgilendirme sunumunun ardından, okul müdürlerine hitap eden Vali Deniz, okul müdürlerinden ilde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için başlatılan “Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum” kampanyasında gösterilen çaba ve başarının, “Okuryazarlık Seferberliği” kampanyasında da gösterilmesini istedi.

Vali Deniz, “Annelerimizin ve teyzelerimizin okuryazar olmaları hepimizi sevindirir. Onlarında gözlerinde o mutluluğu görmek her şeye bedeldir. Bu kampanyayı başarılı bir şekilde sonuçlandırması için okul müdürlerinin özel çaba göstermelerini istiyorum.” diye konuştu.

“TÜBİTAK proje başvurularında Batman Türkiye’de 4’üncü il oldu”

İlde eğitim alanında yürütülen çalışmalara değinen Deniz, TÜBİTAK proje başvurularında Batman’ın Türkiye sıralamasında 4’üncü il olduğunu belirterek, “Çaba gösterilince emek verilince başarılamayacak hiçbir şey yoktur. Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar projesi, Batman Her Yerde Okuyor kampanyası, okur-yazarlar buluşmalarıyla birçok ilki başardık. Çocuklarımıza nitelikli bir eğitim vermenin yanında akademik başarının da verilmesi önemlidir. Değerlerine bağlı, merhametli, cesaretli, yürekli ve insani değerlere sahip çocuklar yetiştirmek asli görevimizdir.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Batman’da, “Okuryazarlık, Seferberliği”, toplantısı, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı