Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 11:57
 
Başkan Faruk Kılıç'tan Deprem Bölgesine Ziyaret
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde ki depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için devletimizin başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarıyla, milletvekilleriyle, AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcılarıyla ve tüm teşkilatlarıyla canla başla çalışmalarını sürdürmektedir”.
POLİTİKA Haberi


AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 6.8 büyüklüğünde ki depremin yaşandığı Elazığ ve Sivrice’ye ziyaret gerçekleştirdi. Burada Bakanlarla, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarıyla, Milletvekilleriyle birlikte depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldiler. 

İl Başkanı Faruk Kılıç, Elazığ ve Sivrice’de ki ziyaretlerine ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Öncelikle depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah’a hamd olsun ki meydana gelen 6.8 büyüklüğünde ki depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için devletimizin başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarıyla, milletvekilleriyle, AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcılarıyla ve tüm teşkilatlarıyla canla başla çalışmışlardır ve hala çalışmaya devam etmektedirler. Bizlerde Mardin’de hızlı bir şekilde yaptığımız çalışmalarla daha ilk saatlerde deprem bölgesindeydik. UMKE birimimizle, gönderilen ambulanslarımızla, AFAD birimimizle, Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün göndermiş olduğu çok sayıda personelle, Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın AFAD’ın ihtiyaç listesine göre hazırlanan bir kamyon temel ihtiyaç malzemesi, personel ve itfaiye desteğiyle, Midyat Belediyemizin bir tır dolusu giyecek, battaniye ve elektrikli soba yardımları, diğer belediye, oda, STK ve vefalı halkımızın yapmış olduğu desteklerle tüm çabamızı deprem bölgelerine yoğunlaştırdık. Tüm bunları gerçekleştirdiğimiz koordinasyonlu çalışmayla bir araya getirerek en hızlı şekilde bölgeye ulaştırılmasını sağladık”.

Gün boyunca Elazığ ve Sivrice de vatandaşlarla bir araya geldiklerini dile getiren İl Başkanı Kılıç, “Çok değerli bakanlarımızla ve genel başkan yardımcılarımızla halkımızın yanında yer aldık. Ve burada devletimizin deprem süreci boyunca çalışmaları büyük bir özveriyle yürüttüğünü ve bölgeye son derece hakim olduğunu gördük. İnşallah bundan sonra da devletimiz her kademesiyle yapacağı çalışmalarla yaraları hızla sararak, depremden etkilenen herkesin açıkta kalmaması için büyük gayretler sarfedecektir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Faruk, Kılıç'tan, Deprem, Bölgesine, Ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı