Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 09:24
 
Başbakanlıktan seçim genelgesi
Başbakanlık, Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için genelge yayımladı.
POLİTİKA Haberi


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Başbakanlık tarafından, Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlanan genelge yayımlandı.

Başbakan Binali Yıldırım imzalı genelgede, seçimlerin düzen içinde ve dürüst bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile il ve ilçe seçim kurullarının çalışmalarına bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca her türlü iş gücü, araç ve diğer malzeme desteği verilmesinin önem taşıdığı belirtildi.

Bu doğrultuda, seçimlerin başarıyla gerçekleştirilmesi amacıyla ilçe seçim kurulları başta olmak üzere seçim kurulu başkanlıklarının personel ve yer tahsisine ilişkin talepleri ivedilikle karşılanacak, ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç-gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli personel desteği sağlanacak.

Başta mülki idare amirleri olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, kamu bankalarının yöneticileri ve kolluk kuvvetlerinin amirleri tarafından gereken bütün önlemler alınacak, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için azami gayret ve duyarlılık gösterilecek.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: Başbakanlıktan, seçim, genelgesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı