Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 12:46
 
Bakan Kurtulmuş: Güneydoğu artık turizmle anılacak
​Mardin ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Güneydoğu’nun artık turizmle anılacağını söyledi.
GÜNCEL Haberi


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yarın Mardin’e geliyor. Buradaki temaslarının ardından Şanlıurfa’ya geçecek olan Bakan Kurtulmuş, Nevali Otel'de cuma günü turizm buluşmasına katılacak.

Ziyaretleri öncesi Kültür ve Turizm Bakanlığından yazılı açıklama geldi. Açıklamaya göre, turizm sektörü Şanlıurfa ile Mardin'i turizmde birer cazibe merkezi haline dönüştürmek üzere bir araya geliyor.

Bakanlığın TÜROB, TÜRSAB, TÜROFED, TUREB ve TYD ile gerçekleştireceği turizm buluşması, il protokollerinin de katılımıyla 13 Nisan'da Şanlıurfa Nevali Otel'de yapılacak.

Kurtulmuş, “Güneydoğu artık turizmle anılacak. Terör baskısı altında ezilen Güneydoğumuzda huzuru tesis etmek üzere, şer odaklarının ittifaklarına karşı sürdürdüğümüz kararlı mücadelemizi artık turizmle taçlandırıyor ve yol haritamızı belirlemek üzere sektörümüzle Şanlıurfa'da turizm çalıştayı düzenliyoruz. Büyük medeniyet geçmişleriyle Türkiye'nin adeta göz bebeği olan Mardin ve Şanlıurfa illerimizin turizmden aldığı payı artırmak üzere, Turizm Haftası arifesinde gerçekleştireceğimiz çalıştayda, bu illerimizin hem turizm hem de kültür potansiyellerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarımızı planlayacağız.” dedi. 

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: Bakan, Kurtulmuş:, Güneydoğu, artık, turizmle, anılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı