Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 11:43
 
“Bağımlılığa değil hayatta tutun” projesi kapsamında eğitim verildi
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde “Bağımlılığa değil hayatta tutun” projesi kapsamında eğitim verildi.
GÜNCEL Haberi


Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne sunulan “Bağımlılığa değil hayatta tutun” projesinin kabul edilmesiyle yürütülen faaliyetler kapsamında Çok Amaçlı Toplum Merkezinde ebeveynlere bağımlılıkla ilgili eğitim verildi.

Kızıltepe Kaymakamlığı,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün oluru ile ebeveynlere verilen eğitimde bağımlılığa karşı korunmanın yolları anlatıldı.

Eğitim salonuna afiş asıldı ve konu ile ilgili eğitime katılanlara büroşür ve kalem dağıtıldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği Başkanı Adnan Yalçın bağımlılıkla ilgili eğitim verdiklerini ve bundan sonra da eğitimlere devam edeceğini açıkladı.

İlk eğitimin aileden başlandığını İfade eden Başkan Yalçın şunları söyledi:

“Eğitim aileden başlar, ailede de anne daha büyük rol alır. Bunun için eğitimimizin ilkini annelere verdik.” Dedi.

İlk önce eğitim veren hocamıza, ÇATOM yetkililerine ve gerekli desteği veren herkese teşekkür ettiğini ifade eden Yalçin “Kızıltepe Çok Amaçlı Toplum Merkezinde eğitim verdik. Bu gün eğitime katılan Hanımlara hocamız tarafından bağımlılıkla ilgili oldukça önemli bir eğitim verildi. Eminim bu hanımlar ailelerine ve çocuklarına daha çok sahip çıkacaktır. Bizlerde dernek olarak proje kapsamında eğitimlerimize devam edeceğiz.”

Amaçlarının insanları spora eğitime teşvik etmek ve başarılı memleketine faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Başkan Yalçın, “Bu tür eğitimlerin çok faydalı olacağına inanıyorum.” Dedi.

Programa katılan anneler daha önce hiç bilmedikleri konuları burada öğrendiklerini belirterek, bu tür programların gerekli olduğunu bundan sonra da devam etmesi gerektiğini aktardılar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Bağımlılığa, değil, hayatta, tutun”, projesi, kapsamında, eğitim, verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı