Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 14:43
 
Aydın ve Mardin 'mektup kardeşi' oldu
Aydın’ın ilçesi Bozdoğan’daki Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu ile Mardin'in Savur İlçesinde bulunan Yenilmez İlkokulu'nun öğrencileri arasında 'mektup kardeşliği' oluştu.
GÜNCEL Haberi


Proje kapsamında 4. sınıf öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Songül Biçer rehberliğinde mektup kardeşliği ile dostluk köprüsü kurdu. Öğrenci, veli ve öğretmenler mektup kardeşliğiyle bağ oluşturdu. Bozdoğan Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin Mardin’deki Savur Yenilmez İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine gönderdiği mektuplarla başlayan arkadaşlık, gelen cevaplarla devam etti. Mektup yoluyla birbirlerini tanımaya ve kendilerini ifade etmeye çalışan öğrenciler, birbirleriyle ve farklı kültürler arasında adeta sevgi bağı oluşturdu.

YENİ DOSTLUKLAR KURULUYOR

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü İbrahim Ölker, “Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini yazılı ve sözlü anlatabilme kapasitesine sahip bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. Aynı zamanda 'mektup kardeşliği' projesiyle küçük yaştaki öğrenciler arasında yeni dostluklar kuruluyor. Çocukların farklı yerlerden yeni arkadaşlar edinmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Aydın, ve, Mardin, 'mektup, kardeşi', oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı