Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 15:19
 
Artuklu Belediyesi’nden Kadınlara Bir Kurs Daha
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, ilçede kadınlara yönelik çalışmalar ile katkı vermeye devam edeceklerini kaydetti.
GÜNCEL Haberi


Artuklu Belediyesi mahalle konaklarında yaptığı çalışmalar ile takdir topluyor. Bünyesinde bulunan 3 mahalle konağıyla özellikle kadınların meslek edinmeleri ve ekonomik kazanımlar sağlamasını hedefleyen Belediye, son olarak Yenişehir Mahalle Konağı’nda bir kursu daha açtı. İŞKUR ile işbirliği içinde açılan kursla kadınlar, Ahşap CNC Makine Operatörlüğünü öğrenecekler. Yapılan mülakatla kursa girmeye hak kazanan kadınlar, öğrenirlerken kazanç da sağlayacak.

Her zaman yanlarındayız

Kadınlara yönelik çalışmalar ile katkı vermeyi hedeflediklerini dile getiren Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “İlçemizde kadınlarımızın kazanımlarının artmasını hedefliyoruz” dedi.

Tutaşı, “Belediyemiz kadının yanında yönetim anlayışı ile çalışmalar yapmaktadır. Onların gelişmesi, ekonomik hayatta iyi yerlerde olması ve aile bütçelerine katkı sunması için çaba vermekteyiz. Bu nedenle kadınlarımızın düşüncelerini dikkate alarak kurslar açmaktayız. Mahalle konaklarımız bu noktada ciddi bir çalışma sürdürmektedir. 3 mahalle konağımız kurslar ile kadınlarımızın yanında yer almaktadır” ifadesini kullandı.

Hem öğrenecekler hem de kazanacaklar

Son olarak bir kursu daha açtıklarına işaret eden Başkan Tutaşı, “İlçemizde açtığımız kurslara bir yenisi daha ekledik. Yenişehir Mahalle Konağımızda Ahşap CNS Makine Operatörlüğünü kadınlarımıza öğreteceğiz. İŞKUR ile işbirliği içinde açtığımız kursumuzda kadınlarımız öğrenmenin yanında maddi anlamda kazanım da elde edecekler. Belediyemiz kadınlarımız için çalışmalarına devam edecek” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Artuklu, Belediyesi’nden, Kadınlara, Bir, Kurs, Daha,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı