Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 13:21
 
Artuklu Belediyesi’nden Çocuk Şenliği
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı çocukların mutlu olması hedefiyle de çalışma yaptıklarını kaydederken, “Evlatlarımızın güzel vakit geçirmeleri için Kültür ve Turizm Bakanlığımız işbirliğiyle ki gün sürecek şenlik yapıyoruz” dedi.
GÜNCEL Haberi


Artuklu Belediyesi dezavantajlı grupları unutmayan bir yapıda çalışmalar yapmaya devam ediyor. 5 ay içinden kadınların ve gençlerin mutlu olması hedefiyle başarılı işlere imza atan Belediye, çocukların mutlu olması düşüncesiyle çocuk şenliği düzenliyor. Bu noktada Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 19 ve 20 Eylül tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile çocuk şenliği düzenlenecek.

Onların yanındayız

Konu hakkında bilgi veren Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı,”Amacımız evlatlarımızın güzel vakit geçirmeleri ve sosyal olabilmeleridir” dedi. Bu düşünceler ile çalışmalar yaptıklarına değinen Tutaşı, “İlçemizde yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın yanında olan bir anlayışla 5 aya önemli başarılar sığdırdık. Vatandaşlarımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe hedefiyle kısa zamana önemli başarılar sığdırdık. Altyapı ve üst yapı çalışmalarını yanında dezavantajlı grupları da unutmadık. Kadınından gencine kadar hep onların yanında olduk. Şimdi çocuklarımızın mutlu olacağı bir çalışmayı daha yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Etkinliklerimiz devam edecek

Çocuk şenliğini belediye olarak başlattıklarını anlatan Tutaşı, “Bu yıl belediyemiz ilk deva çocuk şenliği yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla yapacağımız şenlik 2 gün sürecek. Çeşitli etkinliklerin olacağı şenlikte çocuklarımız unutamayacağı 2 gün yaşayacak. Biz kurum olarak bu tür etkinliklere önem vereceğiz. Çocuk dostu bir şehir olmak adına elimizden gelen ne varsa yapacağız” ifadesiyle sözlerine son verdi.

Programın akışı ise şöyle:

19 Eylül

13:40 Açılış

14:00 Kukla Tiyatrosu

14:20 Palyaço Gösterisi

15:00 Sirk Gösterisi, Hokkabaz, Canbaz ve Palyaço

15:45 Kukla Atölyesi

16:30 Kapanış

20 Eylül

13:40 Açılış

14:00 Kukla Tiyatrosu

14:20 Palyaço Gösterisi

15:00 Sirk Gösterisi, Hokkabaz, Canbaz ve Palyaço

15:45 Kukla Atölyesi

16:30 Kapanış

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Artuklu, Belediyesi’nden, Çocuk, Şenliği,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı