Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 12:33
 
Arama Motoru Nedir?
İnterneti kullanan herkes, günde en az bir kere bir arama motorunu kullanır. İnternet üzerinde yer alan sitelerin, 50 trilyondan fazla web sayfasına sahip olduğu tahmin edilmektedir.
Haberi


İnterneti kullanan herkes, günde en az bir kere bir arama motorunu kullanır. İnternet üzerinde yer alan sitelerin, 50 trilyondan fazla web sayfasına sahip olduğu tahmin edilmektedir. Her biri ayrı bir siteye ait olan bu sayfalar, İnternet üzerindeki tüm içeriği oluşturur.Bir arama motoru, Internet kullanıcılarının ihtiyaç duydukları bilgileri içeren en iyi web sayfalarını arayabildikleri bir sistemdir. Bu sistemi öğrenmek için arama motoru nedir sorularına yanıt almanız gerekecektir.

Arama Motorları Ne Yapar?

İnternetteki her bilgiyi kodları kullanarak okuyan arama motorları bu bilgiyi HTML biçiminde sunar.Google arama motorlarının en popülerleri arasındadır. Son zamanlarda gelişen ve popüler olan Yahoo ile de gerekli bilgileri alabilirsiniz. Arama motorlarında resim ve videoları da arayabilirsiniz. Web siteleri arama sonuçlarından daha yüksek bir sıralamaya sahiptir ve bu nedenle daha fazla kişiye ulaşır ve arama motorunu optimize ederek karı artırır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motorlarının daha fazla site ve daha fazla kullanıcı beklediği bilinen bir gerçektir. Kullanıcıya daha fazla bilgi veren en iyi ve tamamen orijinal içerikler, arama motorları için en ideal durumlardandır biridir. Web sitesi sahipleri ayrıca SEO ölçütü olarak kabul edilen bir dizi algoritmaya ile de ilgileniyorlar. Google gibi arama motorlarına göre sitenizi optimize etmek istediğinizde bu yöntem sizin için faydalı olacaktır.SEO puanlaması yüksek olan siteler, daha sık ziyaret edilen siteler olacaktır.

Daha yüksek bir arama motoru sıralaması, milyonlarca kullanıcının sitenizi saniyeler içinde ziyaret ettiği anlamına gelir; bu da içeriğinizin hedefine ulaşabileceği anlamına gelir. Google, arama motoru optimizasyon çabalarını desteklemektedir. Artık arama motoru nedir sorularına yanıt bulduğunuza göre siz de siteniz için performans odaklı çalışmalara yönelebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için https://mobitek.com/seo-arama-motoru-optimizasyonu/

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Arama, Motoru, Nedir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı