Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 17:23
 
“Ana” Dolu Tiyatro gösterimine yoğun ilgi
Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlarla buluşturduğu Ana Dolu Tiyatro gösterimine yoğun ilgi gösterildi.
GÜNCEL Haberi


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Ana Dolu Tiyatro gösterimine katıldı. Nazlı Çığa’nın kaleme aldığı ve Hakan Örge’nin yönettiği Ana Dolu Tiyatrosu, Balkan, Sarıkamış Savaşları devamında Millî Mücadele’yi anlatıyor. Oyuncuların sahne performansı, tiyatroyu izlemeye gelen vatandaşları, Milli Mücadeleye yıllarına götürdü.

Tiyatro, tarih bilincini yenilemenin yanı sıra özellikle son bölümde Anadolu topraklarının kurtuluşunda kadınların büyük roller üstlendiğini anlatarak ‘kadına şiddete’ konusuna da değiniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, vatandaşları sanat ve kültürler buluşturmaya devam ettiklerini belirtti.

Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrin alt ve üst yapısı ile ilgilendiğimiz kadar kültür, sanat ve edebiyat programlarını da yapıyoruz. Bir ay boyunca Gençlik Merkezimizde Aralıksız Kültür Sanat ve Edebiyat Günlerini düzenleyerek, binlerce gencimizi Türkiye’nin bu konularda tanınmış insanlarıyla bir araya getirdik. Kültür ve Sanat şehri olan Mardin’de bu çalışmaları önemsiyoruz. Bu doğrultudaki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Ana”, Dolu, Tiyatro, gösterimine, yoğun, ilgi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı