Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 18:05
 
AK Parti'nin Adayları DİKA´da Buluştu
Mardin´in Ak Parti Belediye Başkan Adayları, Dicle Kalkınma Ajansı´nda gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ tarafından, Mardin´in il ve ilçeleriyle ilgili proje önerileri içeren bir sunum gerçekleştirildi.
GÜNCEL Haberi


Dicle Kalkınma Ajansı´nın (DİKA) ev sahipliğinde yapılan toplantıda, Ak Parti´nin Mardin merkez ve ilçelerinin sekiz belediye başkan adayı, il ve ilçe parti başkanlarıyla birlikte gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldiler. Toplantıya, Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu Belediyesi Başkan Adayı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediyesi Başkan Adayı Veysi Şahin, Kızıltepe Belediyesi Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, Nusaybin Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Hadi Hamidi, Ömerli Belediyesi Başkan Adayı Hüsamettin Altındağ, Savur Belediyesi Başkan Adayı Oğuzhan Sönmez Kaya ve Derik Belediyesi Başkan Adayı Şeyhmus Necimoğlu katıldı.

Toplantıda DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Mardin´in büyükşehir, merkez ve dokuz ilçesi olmak üzere toplam on bir belediyesi ile ilgili proje önerileri içeren geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Ak Parti belediye başkan adayları ile il ve ilçe parti başkanlarına yapılan sunumda, Genel Sekreter, Ajans´ın kalkınma odaklı icra etmiş olduğu görevde, faaliyet gösterdiği dört ili kapsayan Bölge´de elde ettiği tecrübeler ışığında, Mardin´e yapılmasında büyük yararlar öngörülen projeleri anlattı. Altındağ, DİKA olarak kendilerine sunulan projelere teknik ve mali anlamda hibe desteği veren bir kuruluşun bu projeleri bizzat kendisinin yapamayacağını; fakat belediyelerin bu projeleri hayata geçirirken Ajans tarafından desteklenebileceğini söyledi.

Toplantının sonunda Genel Sekreter Yılmaz Altındağ, misafirlerine davetlerine icabet ettikleri için teşekkür ederek, seçim sürecinde kendilerine başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'nin, Adayları, DİKA´da, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı