Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 13:13
 
AK Parti Mardin Heyetinden Üst Düzey Görüşmeler
AK Parti Mardin İl başkanı ve ilçelerinde göreve gelen belediye başkanları, Ankara'da Bakanlarla görüşerek bölgeye hizmet için taleplerini iletti.
GÜNCEL Haberi


AK Parti Genel Merkez tarafından her ay düzenlenen il başkanları ve bölge toplantılarına katılmak amacıyla Ankara’da bulunan İl başkanı Faruk Kılıç, Mardin'in Midyat, Yeşilli, Artuklu, Dargeçit, Ömerli belediye başkanları, Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i makamlarında ziyaret ederek bölge taleplerini iletti.

Büyük emek ve yatırımlarla son aşamalarına gelinen Güneydoğu Anadolu Projesi’nin (GAP) yapımının tamamlanması için çalışmalara hız verilmesini talep ettiklerini belirten AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “ Çünkü GAP’ın bitmesi demek tüm bölgemizin can suyuna kavuşması demek olduğunu çok iyi biliyoruz. İnşallah bu konu ile ilgili taleplerimiz olumlu sonuçlanacaktır. Çiftçilerimizin prim desteklerinin zamanında ödenmesi gerektiği konusunu da gündeme alarak, yapılan bu desteklemelerle çiftçilerimizin işlerini daha şevkle yapmaları ve tarıma yönelik daha fazla yatırım yapmalarının önünün açılacağını belirttik” dedi.

Yapılan analiz ve projelerin bakanlara ilettiklerini söyleyen Kılıç, “Tarımsal ürünlerde çiftçilerimizin desteklenmesinin yanında bölgemizde tarıma yönelik hibe desteklerinin devam etmesi gerektiğini dile getirerek, bölgede yakaladığımız huzur ve kalkınma ortamının daha da pekişmesi açısından önemli olduğunu vurguladık. 31 Mart seçimlerinde yaptığımız olağanüstü çalışmalar sonucunda aldığımız beş tane belediyenin daha iyi hizmetler sunabilmesi için yaptığımız proje ve analizleri sayın bakanımıza ilettik. Özellikle park, bahçe ve yeşillendirilecek olan alanlar için hazırlayacağımız projelerin desteklenmesinin önemli olduğunu dile getirdik. Aldığımız belediyelerin vatandaşımıza yönelik çalışmalarda daha aktif olabilmeleri ve ilçelerimizin görsel açıdan olumlu yönde değişmesi için ihtiyacımız olan park, bahçe ve aydınlatma gibi ihtiyaçların karşılanmasında yardımcı olunmasını ayrıca Dargeçit, Ömerli ilçelerimizin bir an önce doğalgaza kavuşturulması gerektiğini vurguladık. Mardin ve tüm ilçelerini ilgilendiren enerji koridorunun bir an önce iyileştirilmesinin elzem konuların arasında olduğunu ve bu konuda çok daha hassas davranılması gerektiğini sayın bakanlarımıza ilettik. Bizleri ağırlayarak büyük incelik ve tevazu gösteren sayın bakanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, Mardin, Heyetinden, Üst, Düzey, Görüşmeler,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı