Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 10:50
 
Ak Parti'de Müşahit Ve Sandık Görevlilerine Eğitim
AK Parti Mardin İl Başkanlığı 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan mahalli seçimlerde görev alacak müşahitler, sandık kurulu üyeleri, kat ve bina sorumlularına yönelik eğitim programlarına başladı.
POLİTİKA Haberi


AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan mahalli seçimlerde görev alacak müşahitler, sandık kurulu üyeleri, kat ve bina sorumlularına yönelik gerçekleştirilen eğitim programlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamalarda, “Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından hazırlanan programlarda ki amacımız, sandıklarımızı en iyi şekilde koruyarak hiçbir müdahaleye maruz bırakmamaktır. AK Parti olarak bizler yaptığımız tüm çalışmaları şeffaf bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Seçim günüde oy kullanma ve sayım işlemlerinin tamamının aslına uygun bir şekilde şeffaf olmasını arzuluyoruz. Çünkü AK Partinin misyonunda şeffaflık ve adalet unsurları çok önemlidir. İşte yapılan bu programlarda arkadaşlarımıza sandık günü neler yapmaları ve neleri yapmamaları gerektiği konularında bazı aktarımlarda bulunuyoruz”.

 İl Başkanı Faruk Kılıç, “Tüm Mardin genelinde 3786 sandıkta 7 bin kişiye yakın görevlimiz hazır bulunacak. Seçim günü sandıklarımızın başında bulunan görevli arkadaşlarımızdan tek isteğim, seçim sandıkta kazanılır şiarıyla hareket ederek sandıklara sahip çıkmalarıdır. Teşkilat olarak, süreç boyunca yaptığımız ve yapacağımız çalışmaların seçim günü sandıklarda herhangi bir sıkıntıya maruz kalmamaları için bu görevli arkadaşlarımızın görevlerini en iyi şekilde yapmaları gerekmektedir. Sandık başında bulunan arkadaşın üstlendiği görev en az sahalarda çalışanların yaptığı görev kadar önemlidir. Bizler her bir ferdin oyunu kutsal biliyor ve olaya bu ehemmiyetle yaklaşıyoruz. Bu nedenle her bir oyun müdahalesiz bir şekilde yerine ulaşması için, seçim günü yapacağımız gözetimlerin önemi büyüktür”.

Gerçekleştirilen eğitimlerimizde katılımı oranının yüksek olmasının sevindirici olduğunu belirten İl Başkanı Faruk Kılıç, “Yaptığımız tüm eğitim programlarında salonların doluluk oranlarının çok yüksek olduğunu gördük. Bu çok sevindirici bir gelişmedir. Bu bağlamda programı düzenleyen SKM Başkanlığımıza, eğitmenlerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.  İnşallah tüm teşkilatlarımızla birlikte aynı azim ve kararlıkla 31 Mart gününü sorunsuz bir şekilde atlatacağımıza olan inancım tamdır”.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ak, Parti'de, Müşahit, Ve, Sandık, Görevlilerine, Eğitim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı