Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 23:47
 
AK Parti’de mülakatlar devam ediyor
24 Haziran Genel seçimleri için aday belirleme süreci devam eden AK Parti’de aday adayları tek tek mülakata alınıyor. AK Parti'de genel başkan yardımcılarının başkanlık yaptığı 14 komisyon, milletvekili aday adaylarıyla mülakatları sürdürüyor.
POLİTİKA Haberi


AK Parti'de seçim çalışmaları son hız devam ediyor. Parti teşkilatlarının katıldığı temayül yoklamaları 5-6-7 Mayıs'ta tamamlanmıştı. İkinci aşama olan mülakat süreci de genel merkezde işlemeye devam ediyor. 5'er kişiden oluşan 14 alt komisyon, milletvekili aday adaylarını tek tek mülakata alıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cevdet Yılmaz, Hayati Yazıcı, Vedat Demiröz, Mustafa Ataş, Öznur Çalık, Ahmet Sorgun, Harun Karacan, Çiğdem Karaaslan, Ravza Kavakcı, Erol Kaya, Mahir Ünal, Mehdi Eker, Fatih Şahin ve Hamza Dağ komisyonlara başkanlık ediyor.

Mülakatlarda 89 AK Parti Mardin milletvekili aday adayı  da ter döküyor. 5 dakika süren mülakatlarda aday adayları randevuyla parti genel merkezine çağrılıyor. Alfabetik sıralamaya göre heyetin önüne çıkan adaylara; “Davanız nedir,  Neden AK Parti, Ne tür hizmetleriniz olacak?” gibi sorular soruluyor.

Mülakat sürecinden sonra ön elemeyi geçenler, güvenlik soruşturmasının ardından Genel başkan yardımcıları tarafından hazırlanacak raporla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

Mardin Arena/ Selahattin Erol

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti’de, mülakatlar, devam, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı