Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 19:40
 
Ak Parti Artuklu 2. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı
AK Parti Artuklu 2. Olağan İlçe Kongresinde tek liste olarak aday olan Murat Bayar ilçe başkanı seçildi.
POLİTİKA Haberi


AK Parti Artuklu İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bölge Koordinatörü Metin Bulut, İl Koordinatörü Osman Ören,  AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, Ak Parti MKYK Üyesi, Siyasi ve Hukuki işler başkan yardımcısı Zeynep Alkış, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, AK Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan, AK Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif özel, eski dönem Mardin Milletvekilleri, il, ilçe kadın kolları teşkilatları, il, ilçe gençlik kolları teşkilatları ve binlerce partili katılımıyla gerçekleştirildi.

Özel bir otelde düzenlenen 2. Olağan Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Kongrede açılış konuşmasını yapan AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Murat Bayar, “Bugünkü kongrede Türkü’yle, Kürdüyle, Arap’ıyla, Süryani’siyle hepimiz Mardin’i oluşturuyoruz. Hep birlikte Mardin’iniz, Türkiye’yiz. 2001 kriz ile ekonomik, sosyal ve siyasal sorunların tavan yaptığı, içerde ve dışarda itibarımızın kalmadığı, milletimizin geleceğe olan inancını, güvenini yitirdiği ve karanlığın en yoğun olduğu anda güneş gibi AK partimizin Mardin’in ilk kurucularından olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar teşkilatımızın içinde ve dışında verilen her görevi bıkmadan, usanmadan ve küsmeden layık ile yerine getirmeye çalıştım. 15 Temmuz’da istikbalimize, istiklalimize ve demokrasimize gazap eden darbe teşebbüsüne gerekli cevap milletimiz tarafından verilmiştir. FETÖ’cü hainlere fırsat verilmemiştir. Milletimiz bu azim, iman ve dirayetle mücadelesi sürdürdüğü müddetçe ne olursa olsun bu eli kanlı örgütlerin başarmayacağını, kazanmayacağını ifade etmek istiyorum.   Parti içindeki duruşumuz herkesin malumudur. İnandığımız değerler için mücadele ettik, dik durduk ama hiçbir zaman diklenmedik.  Haktan yana zulme karşı durduk. Partimizin ve memleketimizin çıkarı için hiçbir fedakarlıktan kaçmadık ve kaçmayacağız. Bugün yeniden yönetime talip olmamızın yegane gayesi değişen ve gelişen Türkiye’de Mardin’in hak ettiği yerde yer almasını sağlamaktadır.” dedi.

"Bu bir memleket meselesidir"

Mardin’de AK Parti teşkilatının kuruluş sürecine değinen ve konuşmasında partililere seslenen AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, “2002’de Mardin’de AK Partiyi kurarken şimdiden daha rahattım. Çünkü bir ilki gerçekleştiriyorduk ancak içimde bir gubte vardı; bu sorumluluk bana verildi acaba seçtiğim kişiler doğru kişiler midir? Değil midir? Partiye fayda mı? Zarar mı dokunuyor? Her bir kişiyi partiye teklif ederken hep bu endişeyi taşıyordum. Allah’a şükür şimdi bakıyorum çok güzel tespit yapmışım. Bugünde aynı görev ile karşı karşıyayım. Bugün işim daha kolay hem daha zor. Daha kolay çünkü 15 yıldır bu teşkilatlarda emek veren çok değerli kardeşlerim var, bunları değerlendirmek gayet kolay. Ancak sayı çok olunca çokta sayıda azını seçmek çok zor olacak. Bazı kardeşlerim yeni yönetimde yer alamazlarsa şunu bilsinler bu bir sorumluluktur. Bu sorumluluk sadece teşkilatta yer alanların davası değildir. Bu sorumluluk sadece yönetimlerde bulunanların sorumluluğu değildir. Herkesin sorumluluğu vardır. Çünkü bu bir memleket meselesidir.  Memleket söz konusu olduğu gerisi teferruattır.” ifadelerini kullandı.

"2019 seçimlerinde Mardin'i kazanacağız"
Yüksek bir katılım ile gerçekleşen kongrede konuşan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “Bugünkü heyecana ve tabloya baktığımda 2019 seçimlerinin nasıl gelişeceğini görebiliyorum. 2019 seçimlerinde Mardin’i kazanacağız. Milletvekillilerini de, Belediye başkanlıklarını da kazanacağız. Türkiye’nin siyaseti artık iç sorunların konuşulduğu, tartışıldığı bir siyaset kavrayış ve anlayışı olmaktan uzaktır. Çünkü Türkiye lideriyle birlikte dünyanın liderliğine, mazlumların liderliğine sunulmuş bir ülkedir. Ve bu sadece bazı arkadaşlarımızın söylediği gibi İslam aleminin liderliğinden ibaret bir şey değildir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sadece İslam aleminin değil demokrasi, eşitlik talep eden Hristiyan aleminin de başka inançtan insanlarında lideri konumdadır ve bu her geçen perçinleniyor.” diye konuştu.

Olağan Kongrede yaptığı konuşmada, sevginin, kardeşliğin ve barışın şehri Mardin'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti'nin kuruluşundan bu yana Hakk'ın ve halkın dışında hiçbir gücü tanımadığını belirten Tüfenkci, hukukun, demokrasinin, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin temini, istikrarın, istikbalin, değişimin, dönüşümün, özgürlüğün partisi olduğunu söyledi.

Hiçbir ayrım yapmaksızın herkesi birinci sınıf vatandaş gördüklerini ve asimilasyon politikalarına tamamen son verdiklerine dikkat çeken Tüfenkci, "Sorunları görmezden gelmek yerine sorunları çözmeye çalıştık, herkesin sorunlarına eğildik. O yüzden Türkiye'de yüzüne bakamayacağımız yüz, sıkamayacağımız el yoktur. Çünkü biz bu millete aşığız, bu milleti seviyoruz. Bu milletin her bir ferdini birinci sınıf vatandaş olarak görüyoruz. Kapı kapı dolaşarak onlarla birlikte, beraber olacağız çünkü biz birlikte yola çıktık ve bu milletle yolumuza devam ediyoruz. Yıllarca ihmal edilen bu bölgeyi adeta yeniden canlandırmak, yılların ihmalini telafi etmek için AK Parti, iktidara geldikten bu yana var gücü ile çalışıyor. Cesur ve kararlı adımları attık. Yasakları, kısıtlamaları kaldırdık, baskılara son verdik. Elbette vesayet odakları bundan memnun olmadı. Onlar zaten öteden beri milletin adamlarını sevmediler. Bundan sonra da her türlü iftirayı atarlar.” dedi.

7 Haziran'daki seçimlerde bir projenin uygulanmak istendiğini, HDP'nin Türkiye partisi olarak Meclis'e sokulduğunu belirten Tüfenkci, "Bölge halkının sorunlarına çözüm bulma yerine, siyaseti rahatlatma yerine 'Biz sırtımızı PKK'ya, PYD'ye dayıyoruz.' dediler. Bu projeyi ortaya koyanlar şunu gördüler. Bırakın HDP'nin Türkiye partisi olmasını, bölge partisi bile olamadığını gördüler çünkü bölgenin hiçbir sorununa siyaseten bir çözüm üretemediler. Bu coğrafyayı getirdikleri nokta her bir ilçemizi, her bir sokağı çukur siyasetine esir ettiler. "

"Emellerine son verinceye kadar devam edeceğiz"
Türkiye'yi tehdit eden yurt içinde ve dışındaki bütün terör örgütlerini bertaraf edeceklerini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “O gün çukur siyasetini destekleyenler bugün bölgedeki gelişmelere, Afrin'deki gelişmelere bakarak yine aynı kafayla yollarına devam ediyorlar. Biz o gün şunu demiştik: 'Türkiye'yi çukur siyasetine mahkum edenler, esnafımızı bir ekmeğe mahkum edenler, halkımızı sokağa çıkmaya pişman edenlerden hesap soracağız.' dedik ve sormaya başladık. İnlerine girmeye başladık. Dağları da sokakları da o hainlere, terör örgütlerine dar ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu, hem yurt içinde hem yurt dışında. İster Kandil'de ister Afrin'de isterse Cudi'de yuvalansınlar. Biz onların inlerine girdik, gireceğiz ta ki bu ülkede olan emellerine son verene kadar. Biz bu ülkede terör istemiyoruz. Barış, birlik ve beraberlik istiyoruz. Hep birlikte Türkiye'yi büyütmek istiyoruz. Türkiye büyürse esasında Suriye ve Irak'taki mazlumların da umudu büyür. Türkiye büyürse ümmet ve insanlık büyür."

Türkiye'yi küçülmeye, teröre mahkum etmeye çalışanların bu millete ve yargıya hesap vereceğine de dikkati çeken Tüfenkci, hem FETÖ'cülerin hem PKK'lıların hem DHKP-C'lilerin hem de DEAŞ'lıların hesap vereceklerini söyledi.

Bakan Tüfenkci, "Biz savaş yanlısı değiliz. Hiçbir ülkenin toprak bütünlüğünde gözümüz yok. Bizim, her ülkenin kendi sınırları içinde barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz ama o ülkeden bizim ülkenin sınırlarına eğer bir kalkışma, bir terör yuvalanması varsa Allah'a hamd olsun, Türkiye, güçlüdür, büyüktür, kendi göbeğini kesecek güçtedir. Kim ne derse desin. Şu ne der, bu ne der diye bakmıyoruz. Biz iki şeye bakıyoruz: Hak ne der, halk ne der? Onun dışındaki sözlerin bir anlamı yok. Bizim için Türkiye'ye istikamet çizecek tek bir güç vardır, o da milletimizdir." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz'da yerlilik ve milliliğin önemini çok iyi gördükleri kaydeden Tüfenkci,  "Yerli ve milli unsurlarla Türkiye'nin 780 bin kilometrekaresinin tamamında hep birlikte kardeş olarak yaşamanın hesabı içindeyiz. Biz Türkiye'yi büyütmek istiyoruz. Bunun için de 2019'u çok çok önemsiyoruz. Yerli ve milli olanlar, milli mutabakat çerçevesinde herkesle iş birliği yapmak zorundayız. Bu milli mutabakatta sadece iki parti olacak diye değil, kim bu şemsiyenin altına girmek istiyorsa buyursunlar, gelsinler. Biz iki parti olarak seçim ittifakı yapıyoruz. Tek hedef var, bu hedef de Türkiye'de birlik ve beraberliği sağlamak."
Tek liste gidilen kongrede Artuklu İlçe Başkanlığı'na Murat Bayar seçildi.
Mardin Arena/Mihdi Aydoğan - Abdullah Yılmaz

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ak, Parti, Artuklu, 2., Olağan, İlçe, Kongresi, , Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı