Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 11:00
 
Instagram yasaklarına bir yenisi daha eklendi
Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olsa da, insanların psikolojine bile zarar verebilecek seviyelere geldi. Bu kapsamda Facebook, Instagram gibi platformlar artık insanların sağlığını korumak için ciddi önlemler alınıyor.
TEKNOLOJİ Haberi


Kısa süre önce Takip sekmesini kaldıran Instagram artık arkadaşlarınızın neler yaptığını görmenize izin vermiyor. Buna ek olarak platform kendinize zarar vermenize neden olabilecek içeriklere karşı daha fazla önlem alacağını duyurdu.

Instagram intihara teşvik edebilecek olan resimleri, çizimleri, karikatürleri ve caps‘leri yasaklamıştı. Bunlara ek olarak artık intihara teşvik etmiyor olsa da, ilişkili materyaller veya yöntemler içeren görüntülerde platformdan kaldırılacak.

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki bir öğrenci olan Molly Russell‘ın Instagram’daki çeşitli içerikleri gördükten sonra intihar etmesi sonrasında platform bu konuya daha fazla ağırlık vermeye başladı.

Platformun başındaki isim olan Mosseri, İngiltere’de sağlık kuruluşları ile birçok toplantı yaptı. Bu konuda yoğun baskı altında olan Instagram neredeyse 1 milyona yakın gönderiye uyarı eklendiğini belirtiyor.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde estetik operasyon filtrelerinin platformdan kaldırıldığını sizlere duyurmuştuk. Bu filtrelerin özellikle küçük yaştaki kişiler üzerinde oldukça olumsuz bir etki bıraktığı dile getiriliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Instagram, yasaklarına, bir, yenisi, daha, eklendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı