Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 10:31
 
42 Okulda 8 Bin 792 Öğrenciye Çevre Eğitimi Verildi
Nusaybin Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce, NUÇEP kapsamında öğrencilere verilen çevre eğitimi sona erdi.
GÜNCEL Haberi


Nusaybin Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinatörlüğünde Nusaybin Çevre Eğitim Projesi (NUÇEP) kapsamında; ilkokul ve ortaokullar olmak üzere 42 okulda 8 bin 792 öğrenciye çevre eğitimi verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile ortak olarak yürütülen bu projede;  eğitimler, gönüllü 10 kişiden oluşan rehber öğretmenlerle beraber gerçekleştirildi. 

Akarsu ilkokulu ve ortaokulunda verilen eğitimle birlikte sona eren programa, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şehmus Biltekin, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve ÇEVSAN yetkilileri de katıldı.

Gerçekleşen eğitimlerle ile ilgili açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şehmus Biltekin, “Bu projede amacımız okullarda öğrencilere verilecek olan eğitimler ile; tüketicileri bilinçlendirerek atıkların kaynağında ayrıştırılmasıyla geri dönüşüme katkı sağlanması ve çevre bilincinin oluşması olmuştur. Öğrencilerde çevre bilincinin oluşturulmasıyla beraber çevrelerine karşı daha duyarlı bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmiştir. Bu proje ile öğrenciler, okul içinde ve yaşadıkları bölgelerde çevre kirliliğinin önlenmesi, geri dönüşümün ve kaynağında ayrıştırmanın önemini, her türlü çevre sorununun ortadan kaldırılması ve çevrenin iyileştirilmesine yönelik çözüm odaklı bakma bilincini oluşturmuştur.” dedi.

Mardin Arena/Sevgi Aş

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 42, Okulda, 8, Bin, 792, Öğrenciye, Çevre, Eğitimi, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı