Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 16:06
 
23 Nisan’ı Resimlerle Anlatan Çocuklara Altın Hediye Edildi
Mardin’in Kızıltepe ilçesi özel İpekyolu Hastanesi tarafından resimleri dereceye giren öğrencilere altın hediye edildi.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe özel İpekyolu Hatanesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilçedeki 30 okul arasında bir resim yarışması düzenledi. Dereceye giren 81 resimden ilk üçe kalanlara bir pastanede ödülleri Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ve Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek verdi. Yarışmada birinci gelen Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Cahit Doğan tam altın, ikinci gelen Zergan İlkokulu öğrencisi Muhammet Işık yarım altın, Zergan Ortaokulu öğrencisi İslam Işık ise çeyrek altının sahibi oldu. 
Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, “Geçen sene de Özel İpek Yol Hastanemiz böyle bir etkinlik düzenlemişti. Hastanemize eğitime verdikleri bu anlamlı destekten dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Eğitim toplumun en temel dinamiğidir. Bu sadece milli eğitimin yapacağı bir faaliyet değil toplumsal bir bütün olarak bu işe el atmamız gerekiyor” dedi. 
Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek de “İlçemizde yaklaşık olarak 6 bin öğrencimiz katıldı. Yaklaşık 30 okulumuz arasından 81 resim dereceye girdi ve bunlar arasında da ilk 3 resim dereceye girdi. Bütün çocuklarımızın ürünleri değerlidir. Ama dereceye almak gerekir. Bizde bunlar arasından 3’üncüye çeyrek altın, 2’inciye yarım altın ve 1’inciye tam altın verdik. Bu küçük olsa da çocuklarımızı sevindirecektir inşallah. Çocuklara bizim de bir katkımız oldu. Bunu biz inşallah geleneksel hale getireceğiz” şeklinde konuştu. 
Çizdiği resim ile dereceye giren Cumhuriyet Ortaokulu Öğrencisi Cahit Doğan, “Çizdiğim 23 Nisan resiminde iki taraf vardı. Biri renkli olan yani barışın ve kardeşliğin olduğu diğer tarafta da siyah renkleri kullandım yani savaşı göstermek istedim” diye konuştu.

Mardin Arena/Adnan Koçhan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 23, Nisan’ı, Resimlerle, Anlatan, Çocuklara, Altın, Hediye, Edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı